توضیح یکی از دانش آموختگان دانشگاه آزاد ارومیه درباره دکتر خدابخش

دکتر رسول خدابخش در مجلس ترحیم فرزند و همسرش از قربانیان سقوط هواپیما

دکتر رسول خدابخش در مجلس ترحیم فرزند و همسرش از قربانیان سقوط هواپیما

غلبیر: مطالب درج شده در این وبلاگ پس از درگذشت ناباورانه ی همسر و فرزند دکتر رسول خدابخش، استاد فیزیک دانشگاه ارومیه، رئیس دانشگاه آزاد ارومیه و نیز رئیس فعلی دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه ی زنجان، واکنشهای متعددی را برانگیخت (اینجا و اینجا و اینجا). امروز یکی از  دانش آموختگان دانشگاه آزاد ارومیه توضیحی فرستاده ایت که از نظر شما می گذرد:

«من یکی از فارغ التحصیلان رشته دکترای دامپزشکی دانشگاه ازاد اسلامی واحد ارومیه هستم.و دکتر خدابخش را از نزدیک میشناسم ولازم میدانم نکاتی را در مورد دکتر خدمت خوانندگان غلبیر عرض کنم.بنده به عنوان یک فرد اصلاح طلب که همچنان نیز اصلاحات را یگانه راه نجات کشور می دانم معتقدم که دکتر خدابخش چه به لحاظ دید گاههای سیاسی و فرهنگی فرد افراطی نیست وتعامل و همکاری زیادی با دانشجویان دارد و نظرات انان را گوش می دهد و در اکثر مواقع به کار می بندد.در زمان انتخابات دکتر اجازه داد دکتر مصطفی تاج زاده در دانشگاه ازاد ارومیه علیرغم مخالفت اصول گرایان ارومیه سخنرانی کند وپس از انتخابات نیز اجازه تعلیق زدن به دانشجویان اصلاح طلب را نداد و تا حد توان اجازه نداد در سپاه و اطلاعات برای دانشجویان پرونده سازی شود و رییس حراست سابق دانشگاه اقای نعمتی را به دلیل اینکه بر خوردهای زشتی با دانشحویان داشت و در زمان انتخابات نیز مچ بند های سبز را از دست دو دانشجوی د ختر باز کرده بود شش ماه بعد از انتخابات به دلیل احترام به خواست اکثریت مطلق دانشجویان که خواستار عزلش بودند از کار بر کنار کرد.دکتر انسان خوش قلب و سلیم النفسی است و از لحاظ علمی نیز کار نامه درخشانی دارد.اصول اخلاقی حکم میکند فردی را که همسر و تنها پسرش را از دست داده است اگر نقدی هم بر او داریم به زمان مناسب بسپاریم نه زمانی که داغ از دست دادن عزیزانش تازه است.خدا را گواه میگیرم که بنده همیشه برای کسب امکانات اموزشی و ایجاد تشکل برای اصلاح طلبان نزددکتر رفته بودم و ذره ای تملق در سخنانم وجود ندارد»

9 Responses to “توضیح یکی از دانش آموختگان دانشگاه آزاد ارومیه درباره دکتر خدابخش”


 1. 1 امیر ژانویه 23, 2011 در 7:33 ب.ظ.

  با سلام. بنده نیز به عنوان یکی از دانش آموختگان دانشگاه آزاد واحد ارومیه مطالب مطرح شده از طرف هم دانشگاهی خود را تایید می کنم. چراکه مدت شش سال زمان کافی برای شناخت فردی همچون دکتر خدابخش بوده است. بخصوص که تصمیمات ایشان در دوره های حساسی همچون پیش از انتخابات 88 و رویدادهای پس آن گواه این مطلب می باشد. تصمیماتی که گاهی حتی منافع دانشگاه را از طرف تشکیلات اطلاعاتی و امنیتی به خطر انداخت. اما ایشان با وجود اختلاف عقیده با دانشجویان در فضایی که به راحتی می شد به شدیدترین شکل ممکن با آنها بخورد کرد ( همان طور در برخی از دانشگاه ها روی داد) ایشان از دانشجویان سبز اندیش واحد مطبوع حمایت نمودند.
  این مطالب در حالی از طرف بنده مطرح می گردد که شخص بنده بار ها به دلائل مختلف ( کمبود امکانات، برخود نا مناسب حراست و دعوت به استعفای رئیس حراست واحد ارومیه) به اشکال گوناگون همراه سایر دانشجویان اعتراض خود را نسبت به دکتر خدابخش نشان داده ایم. اما بدور از انصاف است که در مورد ایشان این چنین قضاوت شود.
  به امید ایرانی سبز، آباد، آزاد

 2. 2 m.k ژانویه 23, 2011 در 8:31 ب.ظ.

  سلام. من دانشجوی سال آخر دانشگاه آزاد ارومیه هستم. در اینکه دکتر خدابخش یک فرد اصول گرای معتدل است جای هیچ شکی نیست ولی نا گفته نماند که ایشان برای حقوق اصلاح طلبان هم ارزش قائل است. هییچ وقت فراموش نمیکنم که در مراسم افتتاحیه سایت 3 دانشگاه آزاد واقع در جاده سلماس در جواب به دانشجوی بسیجی که خواهان امتیازات ویژه ای برای دانشجویان بسیجی بود اینگونه پاسخ داد: برای من بسیجی و غیر بسیجی فرقی نمی کند. من فقط خواهان ارتقا سطح علمی دانشگاه هستم.

 3. 3 توحید زاهدی ژانویه 25, 2011 در 4:39 ب.ظ.

  سلام
  از دانشجویان دامپزشکی هستم . دوستان تمام و کمال درباره دکتر خدابخش صبحت کردن و فقط خواستم به این نکته تاکیدی داشته باشم که دکتر خدابخش با اینکه چهره ای اصولگراهستند ولی همیشه هوای ما اصلاح طلب ها رو داشتن و خواهند داشت .
  دکتر به هیچ وجه شخصیتی افراحی نیست و این رو طی سالیان دراز نشون دادن .
  همین که ایشون خیلی وقت ها در مقابل خواسته های غیر معقول نهادهایی مثل بسیج و نهاد رهبری دانشگاه ایستادگی کردن نشان از شخصیت سیاسی متعادل این فرد داره .
  یا حق

 4. 4 فرهنگ ژانویه 25, 2011 در 4:43 ب.ظ.

  با سلام
  من هم از دانشجویان اصلاح طلب این دانشگاه هستم و باید بگم که شخصیت دکتر خدابخش خیلی بالاتر از این هاست . ایشون با تلاش های شبانه روزی که انجام دادن همیشه سعی در افزایش کیفیت سطح علمی دانشگاه داشتن و هیچ وقت در تصمیم گیری هاشون افراط نکردند واین ویژگی دکتر خدابخش هستش .
  امیدوارم که همچین فردی همیشه سکان داره دانشگاهمون باشه .

  • 5 غلبیر ژانویه 25, 2011 در 4:51 ب.ظ.

   غلبیر: دوست عزیز! اطلاعات ثبتی شما با نفر قبلی یعنی آقای توحید زاهدی یکی است! زمان ثبت نظر شما هم چهار دقیقه بعد از نظر «توحید زاهدی » است! شما دو نفر در واقع یکی نیستید؟

   • 6 فرهنگ ژانویه 25, 2011 در 5:35 ب.ظ.

    نه خیر برای اینکه ما در منزل دانشجویی سکونت داریم و از یک کامپیوتر استفاده می کنیم . و نظر 2 شخص متفاوت هست.

   • 7 توحید زاهدی ژانویه 25, 2011 در 5:51 ب.ظ.

    متاسفانه غلبیر عزیز سعی در به حاشیه کشیدن مطلب رو دارن !!
    حالا 2 نفر از یه کامپیوتر استفاده می کنن دلیل نمیشه 1 نفر باشن ؟
    واسه همین ام بود اسم کاملن رو نوشتم آقای محترم

   • 8 غلبیر ژانویه 26, 2011 در 6:28 ق.ظ.

    اقا قبوله! چرا ناراحت می شید!

 5. 9 قاصد اوت 14, 2011 در 9:33 ب.ظ.

  **نامه دکتر خدابخش(ریاست منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامی) پاره شد**
  پاره کردن نامه در تاریخ امری بوده است که بارها تکرار آن را تاریخ گواه می دهد. مثلا خسرو پرویز شاهنشاه ایران نامه دلسوزانه پیامبر اسلام که او را به اسلام دعوت نموده بودند را پاره کرد. و مثال های مختلف دیگر را نیز می توان شاهد آورد. معمولا آنکه نامه را پاره می کند برای خود ادله ای دارد. یا خود را در جایگاهی می بیند که نگارنده نامه را در آن مرتبه نمی یابد که چنان انشا نماید. مقدمه فوق الذکر را چنان ادامه می دهیم که خبری را داده باشیم. تاریخ هیچ زمان نشان نمیدهد نامه یا دستوری که از فرد مافوق یا حتی هم طراز به ماروس یا همکار پاره شود. حال می خواهم خبر را اعلام نمایم.
  نامه دکتر خدابخش ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه توسط نماینده مقام عظمای ولایت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه جناب حاج آقای مختارزاده (دامت برکاته) پاره شد یا بهتر بگویم پاره فرمودند.
  محتوای نامه چنان بوده است که شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه خواستار تحویل دفتر تشکل در مجتمع پردیس را که توسط دبیر سابق و کارمند حاضر واحد به ناحق و از روی یک بوالهوسی به یک تشکل دخترانه نهاد هدیه گردیده است و جناب دکتر زیر نامه چنان پاراف نموده اند که دفتر به تشکل جامعه اسلامی برگردانده شود. اما جناب شیخ مختارزاده این موضوع را توطئه دشمنان اسلام و نظام و رهبری تشخیص داده اند و نامه را پاره و حامل نامه را از اتاقشان بیرون نموده اند.
  حال خودتان قضاوت کنید! نامه های دیگری را در طول تاریخ پاره کنند اما خدا کند نامه اسلام و مسلمین پاره نگردد.
  و آخر دعا الحمد لله رب العالمین
  اطلاع رسانی کنید لطفا


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s