چند توصیه امنیتی برای نبردهای خیابانی

1- در هنگام شرکت در درگیریها سر و صورت خود را با ماسک های آلودگی هوا، عینک دودی، کلاه و یا شال گردن بپوشانید
2- در روز راهپیمایی، لباس و شلواری بپوشید که معمولا کمترآنها را می پوشید. رعایت این امر کمک می کند تا احتمال شناسایی شما از روی نوع و رنگ پوشش تان کمتر شود
3- در محله ای دورتر از محل خود وارد درگیری شوید. ممکن است نیروهای امنیتی با نشان دادن فیلم شرکت شما در درگیری به ساندیسخوران محل (کسبه یا اهل مسجد و …)، آنها را به راحتی از روی لباس یا قیافه شناسایی کنند.
4- در روز 25 بهمن مشاهده شده است که عده ای از سرکوبگران با قیافه های عادی وارد معترضین شده و ضمن هدایت جمعیت، به شناسایی فعالان و دستگیری آنها پرداخته اند.

یکی از بلاگرهای سرکوبگر از تجربه شخصی خود در 25 بهمن نوشته است: …

دیروز، در مسیر نزدیک به پایگاه مقداد، جهت عدم تکرار واقعه حوزه ۱۱۷، به دلیل توده توده بودن معارضین، بچه های بسیج با تیپ غیر مذهبی وارد جمع ها شده، و پس از شناسایی سه-چهار سردسته ی هر توده، با محاصره کردن وی، و تهدید کردن با اسلحه های موجود، چون شوکر، آرام آنها را از تظاهرات جدا می کردند و تحویل نیروهای امنیتی می دادند؛ اینچنین زمانی که جمع به نزدیکی مقداد می رسید مضمحل شده و راحت پراکنده می شد؛ و تا رسیدن توده بعدی وقت استراحت بود. من به نظرم این اتفاق جدا قابل تحسین است، ….
برای دوری از گرفتار شدن در چنین دامی، در گروههای چند نفری از دوستان یا آشنایان خود به خیابان بروید تا در صورت بروز خطر، به یکدیگر کمک کنید.
5- در صورت پرتاب گاز اشک آور، اگر فرصت دارید و می توانید آن را با ضربه پا یا با دست (با کمک پارچه) به سرعت به سمت نیروهای سرکوبگر برگردانید و موقعیت خود را تغییر دهید.

6- مکانهای عمومی و دولتی، مانند پارکینگها و یا ساختمانهای  نیمه کاره و مخروبه یا درحال ساخت بهترین مکان برای استقرار جهت فیلمبرداری است. در صورت شناسایی چنین مکانهایی از روی فیلم، احتمال مواخذه  مالک ساختمان بسیار کم است.

7- فیلم را از پشت جعیت بگیرید تا صورت کسی معلوم نباشد. در صورتیکه کسی مشغول فیلمبرداری از روبروی جمعیت و چهره مردم بود به او شک کنید و زیر نظر داشته باشید تا اگر از نیروهای نفوذی سرکوبگران بود ادبش کنید و دوربینش را بگیرید. قبل از ارسال فیلمهای خود به روی اینترنت صورت مردم را تار کنید. برای اینکار نرم افزارهاییوجود دارد.

8- در هر موضعی چند نفر از دوستانتان را مسئول زیر نظر گرفتن اوضاع و مردم و سرکوبگران کنید. اینها نباید درگیر شوند و تنها مراقب باشند  و تک تک افراد را زیر نظر بگیرید تا در صورت شناسایی افراد مشکوک در جمعیت یا فیلمبرداران ساندیسخور آنها را به مردم معرفی نماید…

9- به گفته های افرادی که آشکارا  هدایت جمعیت را با شعار دادن یا به این سو و آن شو کشیدن مردم به دست می گیرند زود اعتماد نکنید. اینها ممکن است از نیروهای سرکوبگری باشند که برای شناسایی و به دام انداختن شما و ارد مردم شده اند.

شما هم نکات مورد نظر خود را بنویسید

23 Responses to “چند توصیه امنیتی برای نبردهای خیابانی”


 1. 1 رضا فوریه 18, 2011 در 10:26 ب.ظ.

  عالی بود.

  همچنین مردم عادی لازم نیست به محلهای اصلی و داغ بیایند. میتوانند چند خیابان دورتر منتظر بمانند. یعنی کسانی که احتیاط میکنند و نمیآیند، فکر میکنند که موضوع سیاه و سفید است. یعنی یا نباید بیایند و اگر هم بیایند، باید در صحنه‌های داغ ظاهر شوند! اصلا اینطور نیست. آنها میتوانند چند یا حتا ۱۰ خیابان دورتر حضور بهم رسانند، تا فرصت برگشت را در مواقع بحرانی داشته باشند.

  اگر اکثریت این فکر را بکنند و احتیاط بی مورد را کنار بگذارند، خواهیم دید که جمعیت بسیار بسیار زیاد خواهد شد.

  بنظرم این پیشنهادی که دادم مهم است. یکی از بزرگترین عواملی که جمعیت پس از آن تظاهرات ۳ میلیونی دیگر زیاد نشد همین است. اگر مردم آن تفکر غلط را کنار بکذارند، هم امن خواهند بود و هم میتوانند حضور به هم رسانند و هم جمعیت باز میلیونی خواهد شد.

  در ضمن سابقا پیشنهاداتی میشد که همه فقط از خانه‌های خود بیرون بیایند و در خیابانهای پیرامون منزل خود حضور بهم رسانند. این هم غلط است، چون پراکندگی زیاد میشود و اگر هم کسی بخواهد بیرون بیاید با ندیدن جمعیت زیاد در محله خود دوباره برمیگردد.

  پس همه بیاییم ولی همه نیاز نیست در محلهای داغ حضور بهم رسانیم. براحتی و بدون خطر میتوان در خیابانهای پیرامون و دورتر حاضر شد، دسترسی به ماشین هم راحتر است.

 2. 2 ناشناس فوریه 19, 2011 در 4:22 ق.ظ.

  دوست عزيز جند نكته هم من به اون اضافه كنم
  1- لباس و شلوار جين نپوشيد و مثل بسيجي ها تپ بزنيد
  2- اگر مرد هستيد حتما ريش داشته باشد و اگر زن از لباسهاي زنهاي با حجاب و يا چادر استفاده كنيد
  3- براي از بين بردن نيروي سركوب گر كوكتل ملوتوف استفاده كنيد به جهت اينكه تماي نيروهاي سر كوب گر از لباسهاي ضد گلوله و ضربه استفاده مي كنند و با كمي حرارت آتيش مي گيرن
  4- ما براي رسيدن به اهدافمون بايد تويه خيابونها باقي بمونيم نه اينكه تا شب شد سريع بريم خونه
  5 – بهترين زمان براي انجام تضاهرات شب مي باشد ما مي توانيم بايد اون رو كش بديم تا به شب برسه چون اون موقع نه مي تونن فيلم برداري بكنن و كنترل اون هم خيلي براشون سخت ميشه

 3. 3 جواب ناشناس فوریه 19, 2011 در 6:46 ق.ظ.

  بازم که نظریه شما مثل نظریه شکست خورده خر تراواست!؟ تیپ بسیجی زدن باعث میشه مردمی که شما را قاعدتاً نمی شناسند فکر کنند بسیجی هستید و باز کاملاً اعتماد و اتحاد مردم از دست بره، ((( به دوستان و همچنین نویسنده محترم برای درج این مطلب توصیه می کنم برای عدم شناسائی محل توسط آنتنهای BTS مخابرات ،موبایلهای خود را خاموش و باطری آنرا درآورید و بعد وارد محل تظاهرات شوید))). شعارهای شباهنه نیز کمترین خطر و بیشترین رعب و وحشت را به دل دیکتاتورها می اندازد بدون اینکه کسی دستگیر شود (بعنوان مکمل راهپیمائی). و پیشنهاد آخرم(این یکی برای خنده است) اینست که اگر روزی خامنه ای بدستمان افتاد اول ریشش را بعد از 50 سال با تیغ بزنیم تا هم صورتش هوایی بخورد هم قیافه نحس بی ریشش را ببینیم چه شکلی است بعد اعدامش(دارش بزنیم) کنیم.

 4. 4 لطفا ًاطلاع رسانی کنید:حقه کثیف ارتش سایبری سپاه فوریه 19, 2011 در 7:12 ق.ظ.

  دوست عزیزی که مدیر این سایت هستی لطفاً خبر رسانی کن بخصوص در بالاترین: (((حقه کثیف سایت کثیف گرداب وابسته به ارتش سایبری سپاه پاسداران ج ا ))) با کامنت گذاشتن در سایت تولید کننده نرم افزار ضد فیلتر،یوزجامپ (http://beta.usejump.com/?p=30 برای ورژن جدید این نرم افزار در بخش نظرات ،نظر داده و گفته بعد از آپدیت این نرم افزار سایتها هنوز با فیلتر باز نمی شوند تا از جواب های تکنیکی سایت usejump به سوال خود و با کمک گیری از خود سایت در فیلتر کردن آن موفق تر شده و یک قدم از کاربران ایرانی جلوتر باشه(سایت کثیف این ارتش سایبری سپاه خائنان : http://www.gerdab.ir/

 5. 5 ناشناس فوریه 19, 2011 در 7:15 ق.ظ.

  نكات 9 گانه خيلي جالب و كامل بود. بخصوص بخش هايي كه مربوط به نفوذي هاي لباس شخصي ها در تجمع هاي مردمي بود. حتماً اون فايل صوتي وزارت اطلاعات كه ميگفت نيرو هاشون رو با لباس مبدل داخل مردم بفرستن تا هم جريان رو دست بگيرن و هم از حركت هاي تند مردم جلوگيري كنن رو شنيديد.
  بهترين پيشنهاد هم همون انتخاب تيم كنترل جريان هست تا رهبرها و ليدرهاي هر جريان رو كنترل كنه.

  در ضمن يكبار دار زدن براي خامنه اي كمه. ايشون رو اول بايد لختش كرد بعد بمدت 15 دقيقه بشونيش روي پيك نيكي روشن. منتظر نظر بعدي براي ادامه شكنجش هستم.

 6. 7 ناشناس فوریه 19, 2011 در 7:55 ق.ظ.

  قبل از انجام تظاهرات منطقه رو خوب شناسایی کنید،تا در صورت گریز بتوانید با کمترین زمان و حداقل انرژی مخفی شوید. در ضمن در صورت گریز حواستون باشه نزدیک به هم باشید تا اگر کسی به دست مأمورین سرکوبگر افتاد،بریم به کمکش.

 7. 8 no1group فوریه 19, 2011 در 8:44 ق.ظ.

  مهمترين وضوع ترك نكردن خيابونه.
  نه مثل مصر. بلكه به صورت پراكنده كه نتونن كاري بكنن.
  اندكي صبر سحر نزديك است

 8. 9 کیا فوریه 19, 2011 در 9:47 ق.ظ.

  چیزی که همه مردم از آن ترس و وحشت دارند و تا میبینندفرار میکنند
  از راه رسیدن موتورهای بسیج و نیروهای انتظامیه و ماشین های ضد شورش و پشتیبانی عملیاتی .
  دوستان در تمام این مدت من هر ویدئویی رو که در اینترنت منتشر شده است رو دیدم ولی نکته اصلی رو که هیچ کی بهش فکر نمیکنه اینه که وقتی که این وسائل نقلیه چرخهایشان پنچر بشود و نتوانند راه بروند چطور میخواهند به شما حمله کنند .
  آیا فکر نمیکنید ریختن هزاران هزار میخ و پیچ تمام ارتششون رو از کار میاندازه و نمیتونند به شما با موتور و ماشین نزدیک بشوند ؟
  این توصیه رو به تمام دوستان خود بگویید تا خیلی راحت موتوری ها رو از موتورهایشان پایین بکشیم و بهشان یادآوری کنیم که ما هستیم و خواهیم بود .

 9. 10 حمید فوریه 19, 2011 در 10:09 ق.ظ.

  اعتراضات نیاید تندروی باشد. باید متعادل و آرام طوری که باعث وحشی گری سرکوبگران نشود. بصورت پراکنده و راهپیمایی سکوت تا حداقل به خشونت کشیده نشود. با کم کم و با حوصله اعتراضات را جا بیندازیم. یک دفعهد نمی شه.

 10. 11 علیرضا فوریه 19, 2011 در 10:14 ق.ظ.

  من پیشنهاد میکنم برای اینکه با موتورها و ماشینهای سرکوبگر مبارزه کنیم مخصوصا موتورها سطح خیابانها را آغشته به روغن کنیم و بعد دبدنی ها راه بیاندازیم.

 11. 12 رضا ستوده فوریه 19, 2011 در 10:29 ق.ظ.

  هموطنان عزیزم پیشنهادی دارم برای مبارزه با فیلتر و مسدود کردن اینترت توسط رژیم.
  ما میتونیم ویدوئو هاوجنایات رژیم واطلاع رسانی رو از کشورهای همسایه ایران به دنیا ارسال کنیم.میتونیم به همراه چند نفر از دوستانمون برای روز تظاهرات یک بلیط هواپیما رزرو کنیم ودر عرض دو ساعت مطالب وویدئو هامون رو به اطلاع دنیا برسونیم.مثلا کشور ترکیه.آذربایجان.پاکستان.ارمنستان.دبی.میتونیم با 10 نفر از دوستانمون برنامه بریزیم و هر کدوممون در روز تظاهرات به فاصله 3 ساعت از هم بلیط پرواز به کشورهای همسایه نزدیک رزرو کنیم.اینطوری 1.دیگه رژیم توانایی مقابله نداره.2-دیگه نمیتونه رد یابی و سرکوب کنه3.غافلگیر میشن وبهشون میفهمونیم که دیگه نمیتونن با مسدود کردن اینترنت ورسانه ها هر غلطی که دلشون خاست با مردم وجوانان مظلوم وستمدیده ما انحام بدن.)(یادمون باشه فقط ویدئو ها مون رو برای حمل در یک مموری کوچیک وریز ضبط کنیم.تا بنونیم در موقع احساس خطر نابودش کنیم.این مموری کارت باید نو باشه و هیچ مطلب یا تصویر دیگه ای از خودمون در اون نباشه.(ما پیروزیم)

 12. 13 علیرضا 2 فوریه 19, 2011 در 10:31 ق.ظ.

  1- ایجاد موانعی مثل میخ و روغن همانطور که به ضرر سرکوبگران است، ممکن است به متعرضین هم صدمه بزند.
  2- این پیشنهاد که همه از خانه بیرون بیایند به نزدیکی های خیابان انقلاب ولی کمی با فاصله از محل شلوغی بایستند خیلی خیلی خوب است. چون مردم دیگر و حکومت خواهد فهمید که تعداد معترضین زیاد است.

 13. 14 کاوه فوریه 19, 2011 در 11:08 ق.ظ.

  اگر همیشه در محرومیت به سر برده اید. اگر از عقده های درونی رنج می برید . اگر حاضرید وجدان و شرف خود را به پشیزی بفروشید.اگر می توانید از چاقو قمه پنجه بکس زنجیر و اسید بخوبی استفاده کنید.اگر هیچ زن یا دختری به شما نگاه هم نمی کند و برای زن له له می زنیدهمین امروز با ما تماس بگیرید.(روابط عمومی بسیج) امروز ثبت نام کنید فردا تجاوز کنید

 14. 15 shenkey فوریه 19, 2011 در 12:59 ب.ظ.

  این رو بدون تا زمانیکه سازمان مجاهدین و سلطنت طلبها خود را با سبزها قاتی میکنن و به طرفداری از جنبش سبز تظاهر میکنند،نه تنها به نتیجه نمیرسید،بلکه رژیم بهترین استفاده رو از این ها میکنه در واقع وجود مجاهدین و سلطنت طلبها فقط به نفع خامنه ایست.شما خوب میدونید که مردم چشم دیدن سازمان مجاهدین و سلطنت طلبها رو ندارن.میبینی که هر روز دارن فیلم روبوسی رجوی رو با صدام نشون میدن.من بهت قول میدم هر وقت جرس حسابش رو از اینها جدا کرد به پیروزی میرسه و خامنه ای گورش رو گم میکنه.تنها مشکل موسوی و کروبی اینه که حسابشون رو از اینها جدا نمیکنند.

 15. 16 hamid فوریه 19, 2011 در 1:03 ب.ظ.

  in kheiliiiiiiiiiii mohemmmeee

  8- در هر موضعی چند نفر از دوستانتان را مسئول زیر نظر گرفتن اوضاع و مردم و سرکوبگران کنید. اینها نباید درگیر شوند و تنها مراقب باشند و تک تک افراد را زیر نظر بگیرید تا در صورت شناسایی افراد مشکوک در جمعیت یا فیلمبرداران ساندیسخور آنها را به مردم معرفی نماید…

 16. 17 hadi فوریه 19, 2011 در 1:21 ب.ظ.

  خیلی خوبه که وقتی چند سرکوبگر رو یه جایی گیر میندازید،بهشون آسیب نمیرسونید.اما دو نکته رو توجه کنید:ابتدا اینکهاگر بتونید خلع سلاحشون کنید،عالی میشه.چراکه اینطوری هم باید به ارگانشون گزارش بدهند وحسابی اذیتشون میکنن.هم احساس خطر بیشتری میکنن و ترسشون میره بالا،وهم با کمبود سلاح مواجه میشن .منتها کسانی رو بایدانتخاب کنید تامسِؤولیت سلاخ هارو به عهده گرفته و بعد از رسیدن به هدف اصلی آنهارو به جای اصلیش برگردانند.
  دوم اینکه قبل از انجام تظاهرات منطقه رو خوب شناسایی کنید،تا در صورت گریز بتوانید با کمترین زمان و حداقل انرژی مخفی شوید. در ضمن در صورت گریز حواستون باشه نزدیک به هم باشید تا اگر کسی به دست مأمورین سرکوبگر افتاد،بریم به کمکش.

 17. 18 نادر فوریه 19, 2011 در 2:08 ب.ظ.

  با شب نامه نويسي به صورت گسترده و ديوار نويسي مبارزه را گسترده مي توان كرد . هنوز كاركردهاي انقلاب 57 مي تواند مثمر ثمر باشد.

 18. 19 نادر فوریه 19, 2011 در 2:10 ب.ظ.

  در روز 25 به موبايلها حساس بودند . حتما موقع حضور از همراه خود استفاده نكنيد .

 19. 20 م ی فوریه 19, 2011 در 2:29 ب.ظ.

  بابا یک چوبی چیزی ببریم . یادمه اولین درگیریهایی که شد تو خیابان نواب همه چوب و چاقو داشتیم تونستیم مسجد رو بگیریم بعد ریختن مونوری ها ما هم زدیم . میدان توحید کاملا دستمان بود .
  کلا ککتل مولوتوفی چیزی هم درست کنیم . ما که مسلح میایم که بزنیم دیگه نمیخام کتک بخرم .
  حمله حمله …….

 20. 21 سامان فوریه 19, 2011 در 3:14 ب.ظ.

  مکشلات جنسی عمار پرده از فعالیت های سایبری سپاه برداشت….

  این اطلاعات توسط تیم 4هکر از طریق مکاتبات و نفوذ به سیستم یکی از افراد وابسته به گروه های سپاه که به صورت سازماندهی شده در اینترنت در حال فعالیت کردند بدست آمده است.
  حسین فریدن دانشجوی علوم ارتباطات نام حقیقی فردی است که که با نام حوری و چریک جوان در اینترنت فعالیت می کند. به گفته این شخص فعالیت های آنها در اینترنت به صورت پروژه ای بوده و در قبال انعکاس ایمیل های دریافتی در وبلاگ ها و پیج های خود پول کلانی دریافت می کنند. تمام این اطلاعات از آی دی elahe63 بدست آمده

  دوستان اگر این فرد را می شناسن یا اطلاعاتی از این فرد دارند در اختیار ما قرار دهند.

  این خبر نوشتاری پیدا کندو تکمیل شود و در بالاترین و فیس بوک منتشر تا ضربه بایدقبلا 1 اسفند به شترسواران انتر

 21. 22 ali فوریه 19, 2011 در 3:37 ب.ظ.

  از محیط استفاده کنین، همیشه یه چیزی تو دورو بر برا دفاع پیدا می‌شه من پارسال که بیرون بودم یه بسیج با موتورش میومد ویرژ میداد و فحش میداد و باطوم تکون میداد ملتم از صدای موتورش و بتومش الکی‌ میترسیدن چون تجربه در گیری نداشتن…من از سر کوچه یه مشت خاک بر داشتم و بهش فحش دادم وقتی‌ با ویرژ اومد ترفتم پاشیدم تو چشمش خورد زمین به همین راحتی‌…موتور آسیب پذیر‌ترین وسیله است برا سرکوب این هدفشون ترسوندنه..اگه یه کم خونسرد باشیم راحت موتور سوار رو حریفیم… راستی‌ هر چی‌ دورو برتون بود میتون کمک باشه یه تیک سنگو می‌شه پرت کرد..یه شیشه را رو یا حتا کلید یا خودکار میتون یه اسلحه باشه…اگه طرف گنده بود سعی‌ کنین از سرعتتون استفاده کنین مراتب این ور اون ور برین..حتما محیطو شناسایی کنین که بشه راحت مانور بدین…اگه گیر افتادین بزنین به جاهای حساس ..اول آروم باشین بعد که طرف فک کرد گرفتتئون یه هوو به خایه یا حنجره یا چشم بزنین و همون موقع با یه ضربه سعی‌ کنین دستشو باز کنین و فرار کنین …اگه بین چن نفر بودین مراقب باشین محاصره نشین..از هل دادن با کمک وزنتون میتونین استفاده کنین…اگه دو نفر بودن سعی‌ کنین خودتونو با اون دو نفر در یک خط قرار بدین مثل یه اقربهٔ قطب نما بدین ترتیب فقط یکیشون می‌تونه نزدیک شه…..اگه ۲ به یک بودین بهترین کار اینه که یه نفر بپّر دو خمشو بگیر..اینطوری هدف ثابت می‌شه …من با شبیه کردن به بسیجیا موافقم این جوری راحت تر می‌شه گیجشون کرد…اگه داشتن در میرفتن پاهاشونو بزنین..الکی‌ به سر و سینه مشت نندازین…اگه یه نفر خودشو جلو پای اونیکه داره در میره بندازه..کارش تموم..حتما اگه فرصت بود تمام سلاح و وسایل زرهی رو بگیرین…عکس و کارت بسیجشو هم حتما…اگه کسی‌ ازشون زمین خورد باز نرین سراغ سینه و پشت الان میتونین از پا که خیلی‌ سنگین استفاده کنین..با سینه پا و با وزن به چونه زدن بهترین…هم آدم نکشتین….هم حسابی‌ طرف گیج می‌شه…همیشه یه بخش ذهن به نفستون باشه….اگه یه گوش دست جمعی گیرشون آوردین و باز جم شدن کنار هم برین یکی‌ یکی‌ پرتشون کنین وسعت جمعیت تا هم گوشمالی بشن هم عکس ازشون گرفته باشه هم وسیله‌هاشون برا خودمون بگیریم…اینا دستور دارن وقتی‌ گیر افتادن خودشونو بزنن به موش مردگی گول نخورین…ما آدم کش نیستیم ولی‌ هالو‌ هم نباید باشیم..مخصوصاً اگه بسیجی‌ باشه که داوطلبانه اومده به هیچ وجه نذارین قصر در برن…

 22. 23 ali فوریه 19, 2011 در 3:41 ب.ظ.

  راستی‌ یک نکتهٔ مهم اینا افراد تک تیر انداز بین مردم می‌فرستن که وحشت ایجاد کنن…اگه اول تجمع بود به پهلو‌های هم دیگه دقت کنین اگه کسی‌ اسلحه داشت سریع بگردینش اگه کارت بسیج داشت بدونین یه قاتل..مثل عباس کارگر جاوید طرف حسابتونه…من در این موقعیت میکشم شما خود دانید


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s