خدایان وقاحت و دروغ/ علی اکبر صالحی وزیر خارجه!

دادن مسئولیت در نظام اسلامی، مشروط به کسب حدنصاب بالایی در «وقاحت، دروغگویی و شرارت» است. تا کسی آن را به دست نیاورد هیچ مسئولیتی به او نمی دهند. یکی از اینها صالحی وزیر امور خارجه است که در گفتگو با یورونیوز «دروغ و وقاحت و بی شرمی » را از حد گذرانده و در جواب به وضعیت میرحسین موسوی و کروبی گفته است که آنها هیچ محدودیتی ندارند و به زندگی عادی خود مشغولند. او چند بار نیز در این مصاجبه سبزها را بازیچه اروپا و آمریکا خوانده است.
خبرنگار یورونیوز در ابتدای این مصاحبه توضیح داده که صالحی از گفتگو با خبرنگاران بخش فارسی یورونیوز سرباز زده است و به جای آن یک خبرنگار عرب با او مصاحبه کرده است. اینها از رویارویی با خبرنگاران فارسی در خارج از کشور می ترسند چون به راحتی می توانند آن را به چالش بکشند و با انبوهی از فاکت ها ضایعشان کنند...

…..

یورونیوز: محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران سرکوبهای لیبی را محکوم کرده است. آیا این موضع رسمی دولت شماست؟

وزیر خارجه ایران: “بله. ما استفاده از زور را بر علیه جنبش های خودجوش مردمی در هر کشوری که باشد، محکوم می کنیم. زور و خشونتی که دولت لیبی علیه شهروندان خود به کار گرفته است، به نظر من غیر قابل دفاع و توجیه ناپذیر است.”

یورونیوز: گزارشها حاکی از آن است که دولت ایران تظاهرکنندگان و مخالفان خود را سرکوب می کند.

وزیر خارجه ایران: خوب. تفاوتهای اساسی بین ایران و جهان عرب وجود دارد. البته می دانید،ممکن است در این بین افرادی هم بازیچه دست شوند و به خیابان بیایند.

یورونیوز:ولی چه کسی، دیگری را بازیچه خود کرده است …

وزیر خارجه ایران: “من پشت این قضیه،اروپاییها را می بینم. دولتهای غربی به اینگونه مقایسه ها دامن می زنند که از ریشه نادرست است. اگر حرف، حرف مخالفت و تظاهرات است، همین چند ماه پیش،فرانسه هم شاهد تظاهرات های خیابانی بود. اصلا تظاهرات در همه جای دنیا رخ می دهد.”

یورونیوز: اما هیچ شباهتی یا رابطه ای بین آنچه درفرانسه اتفاق افتاد و آن چیزی که جهان عرب ودر تهران و ایران شاهدش هستیم، وجود ندارد. شما با این حرف خود می خواهید بگویید دسیسه و توطئه ای اروپایی پشت قضیه نهفته است؟

وزیر خارجه ایران: “ نه. چیزی که من می خواهم بگویم، اینست که تظاهراتی که در تهران و ایران شاهدش بودیم، اعتراضات کوچکی بوده اند که شرکت کنندگان بازیچه بودند و در مورد آنها بزرگنمایی شده است.”

یورونیوز: پس چگونه است که سران مخالفان دولت ایران دستگیر شده اند؟

وزیر خارجه ایران: “نخیر. اینطوری که شما می گویید، نیست و این آقایانی که شما به آنها اشاره داشتید، در خانه هایشان هستند و مشغول زندگی معمولی خود هستند.”

یورونیوز:ولی برخی از گزارشها حکایت از آن دارند که آنها در مکانی تحت نظرند و نمی توانند از تهران خارج شوند.

وزیر خارجه ایران: “خیر. این چیزی است که من امروز از اخبار شنیدم ولی چنین موضوعی صحت ندارد و ما آن را رد می کنیم.”

یورونیوز: آنها در حصر خانگی هستند و امروز( دوشنبه) هم…..

وزیر خارجه ایران: “آنها در منزل خود هستند. آنها در خانه خود هستند و همانطور که گفتم هر کشوری قوانین و مقررات مربوط به خود را دارد.”

یورونیوز:بله

وزیر خارجه ایران: “در همه کشورها حتی مثلا در اروپا اگر کسی خلاف قانون عمل کند، حاکمیت قانون وجود دارد و هیچکس نمی تواند از قانون تخطی کند.”

یورونیوز: در مورد مهدی کروبی و میر حسین موسوی، گفته می شود که آنها به مکان نامعلومی انتقال داده شده اند.

وزیر خارجه ایران: “همانطور که گفتم اطلاعی راجع به این مسئله ندارم. تا آنجا که من می دانم آنها در منازل خود هستند. آنها همیشه از جایی به جای دیگر می روند و آزاد بوده اند که خانواده و بستگانشان را ملاقات کنند. بنابراین، ممکن است آنها به میل و تصمیم خود درحال حاضر در خانه خود نباشند.”

یورونیوز: هیچکس نمی داند آنها کجا هستند، حتی خانواده هایشان…..

وزیر خارجه ایران: “همانطور که گفتم در تهران فقط اعتراضات بزرگنمایی شده ای آنهم با حضور تعداد قلیلی از مردمی که بازیچه بوده اند، اتفاق افتاده است.”

یورونیوز: بعنوان مثال، گزارشگران و روزنامه نگاران نمی توانند آزادانه در تهران و دیگر شهرهای ایران فعالیت کنند.

وزیر خارجه ایران: “نه. من با این موضوع مخالفم.”

یورونیوز: در مورد….

وزیر خارجه ایران: “ممکن است مواردی هم وجود داشته باشد و بعضی از مردم در خیابانها قوانین را زیر پا گذاشته باشند و موجب بوجود آمدن محدودیت هایی هم شده باشند. اما این سیاست کلی ما نیست. رسانه ها آزادند و ما از این نظر آزادترین کشور خاورمیانه هستیم.”

یورونیوز: “پس بعنوان مثال، قطع کردن تویتر، اینترنت، فیس بوک و قطع ارتباط بین خانواده ها در تهران چه معنایی می تواند داشته باشد؟”

وزیر خارجه ایران: “خوب. در زمان تظاهرات حتی در غرب شما برای کنترل تظاهرات چه کار می کنید. همین چند ماه پیش در انگلیس وقتی دانشجویان تظاهرات هایی را برگزار کردند. آیا نیروهای امنیتی و پلیس از تظاهرکنندگان با غذا و شیرینی پذیرایی کردند؟ منظورم این است که پلیس وظیفه دارد تظاهرات هایی را که از قانون تخلف کرده اند، کنترل کند.”

1 Response to “خدایان وقاحت و دروغ/ علی اکبر صالحی وزیر خارجه!”


 1. 1 خانعلی مارس 4, 2011 در 5:03 ب.ظ.

  کسانیکه به این صراحت دروغ میگویند در دو حالت قراردارند:
  1- زنازاده هستند.
  یا
  2- ابنیی(کونی) هستند.
  قطعن بدانید از این دو حال خارج نیستند!


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s