زنده باد یزید!

امروز در مراسم تشییع عزت الله سحابی دخترش را کشتند…

هاله سحابى بر اثر ضرب و شتم شديد و بي رحمانه ماموران امنيتي جمهورى اسلامى به شهادت رسيد.

هاله سحابى بر اثر ضرب و شتم در مراسم تشییع پدرش به شهادت رسيد

زنده باد یزید! که سپاهیانش حداقل بعد از کشتن حسین ع، به زینب مشت و لگد نزدند.

زنده باد یزید! که اجازه داد زینب در کاخ سبز، آزادانه سخن بگوید

زنده باد یزید! که جنازه ندزدید!

زنده باد یزید! که لشکرش حداقل در روز عاشورا به امام سجاد در بستر بیماری کاری نداشت.

زنده باد یزید! که حداقل اجازهٔ تشییع جنازهٔ کشته شدگان عاشورا را دادد.

زنده باد یزید! که در عصر جاهلیت اینها را رعایت کرد ولی‌ نماینده امام زمان!!  در قرن ۲۱ رعایت نمیکند.

خدوندگارا! اگر اینان نوادگان حسین اند، پس به ما حق بده که باور کنیم یزید راست می گفت!

خداوندگارا!‌ کاش بجای نایب امام زمان، نایب یزید را بر ما حاکم میکردی!

…>>> ایده اصلی این نوشته را از لابلای نظرات برنامه امروز «نوبت شما» در بی بی سی  برداشته ام.<<<

تذکر: این مطلب برای آن بود که نشان دهیم اینها درد دین و آزادگی و انسانیت ندارند. برای اینها دین و امام حسین فقط بازیچه است و عاملی برای استفاده ی ابزاری از احساسات مذهبی مردم و گرنه ابعاد عاشورا با این مسئله نه قابل قیاس است و نه قابل مقایسه و نویسنده نیز قصد توهین به اعتقادات کسی از جمله خودش را ندارد. کلیت نوشته هم مربوط به مقایسه ی رفتار یزید با خوانواده ی امام بعد از کشته شدن امام حسین بود. در حالیکه خشونت یزید علیه همراهان امام حسین پیش از قتل او بر کسی پوشیده نیست. در هر صورت هر مقایسه ای کاستی های خود ش را دارد. 

مقایسه لشکر خامنه ای با لشکریان یزید، در وب بازتاب زیادی داشت شاید بتوان گفت اشاره «اطلاعیه سازمان مجاهدین انقلاب » و اشاره نوشته «ابراهیم نبوی» در باره مرگ هاله سحابی  به واقعه زینب س و عاشورا، متاثر از همین یادآوری بوده باشد..

44 Responses to “زنده باد یزید!”


 1. 1 یک رائلی ژوئن 1, 2011 در 1:26 ب.ظ.

  «شب رفتنی است حتی اگر خفاشها نخواهند» یک رائلی

 2. 2 علی ژوئن 1, 2011 در 1:39 ب.ظ.

  خاک بر سر ما که یک عمر گفتیم لعنت بر یزید حالا میفهمیم او حد اقل نسبت به اینان چقدر شرف داشته خدا یزید را بیامرزد

 3. 3 behzzad ژوئن 1, 2011 در 1:44 ب.ظ.

  haji dame garm…ali booddd…ba ejazat to fb share kardam

 4. 4 ناشناس ژوئن 1, 2011 در 1:49 ب.ظ.

  شرم و ننگ و هزاران کرور بی آبرویی بر خامنه ای
  هموطن سحر نزدیک است

 5. 5 غمخوار ژوئن 1, 2011 در 1:52 ب.ظ.

  تف بر كساني كه براي امام حسين سينه و زنجير مي زنند وخواهند زدولي در برابر اين ظلم آشكار و ساير مظالم بر انسانها ساكتند. شما از اهل كوفه هم بدتريد.ننگتان باد .

 6. 6 khak ژوئن 1, 2011 در 2:02 ب.ظ.

  اين مطلب را فردي به نام سیامک نوشته بود ولي بسيار جالب بود بخوانيد:
  این مردم ابتدایی و عموما بی سواد نپال از ما خیل ایرانیان فرهیخته و دانشگاه دیده بسی جلوتر بودند!آنها دقیقا می دانستند که چکار دارند می کنند! گویا قرار بوده هیئت حاکمه قدرت را پس از دو سال تحویل دهد ولی اینکار را نکرده و الان هشت سال است که بر مسند مانده است. مردم نپال هر هفته یکی دو روز را در اعتصاب و تظاهرات بسر می برد. یکی دو روز قبل از روز اعتصاب , توسط احزاب و گروه های مخالف توسط اعلامیه و یا حتی بصورت شفاهی تاریخ اعتصاب و یا بقول خودشان «استرایک» به مردم کوچه بازار اعلام می شود.در روز اعتصاب هیچ تاکسی و وسیله نقلیهای حتی موتور سیکلت حق تردد در خیابان های اصلی و فرعی شهر را ندارد و الا با بازخواست گروه های مردم که در سر چهار راه ها و معابر جمع شده اند مواجه می شود. تمام مغازه ها بسته می شوند و آنهایی که مشکل مادی دارند به احترام اعتصاب, کرکره مغازه خود را تا نیمه پایین می کشند. کارمندان دولت همه بر سر کار های خود می روند ولی بخش خصوصی فعالانه از فعالیت خود داری می کند. یک روز موتور سیکلتی را کرایه کردم تا با آن به گشت در کوههای اطراف بروم. اولا که صاحب موتور سیکلت از کرایه موتور به من امتناع کرد ولی عاقبت چون توریست بودم با عنوان این که مسئولیت آن بر عهده خود توست آن را به من کرایه داد. نیروی ضد شورش جابجای شهر پخارا حضور داشت ولی هر جا که پلیس بود مردم نبودند و هرجا مردم بودند پلیس نبود! ولی در عوض همه جا پر از اعتصاب بود! باری در مسیر کوتاهی که از خیابان های شهر می گذشتم در سه نقطه توسط جوانان و مردم خشمگین متوقف شدم ولی آنها بعد از اینکه من برایشان لبخند می زدم و با نشان دادن علامت پیروزی به آنها می گفتم که توریست هستم با احترام و شادی به من اجازه می دادند تا عبور کنم. این برنامه دو الی سه سال است مه همچنان بدون خستگی ادامه دارد. آنها مانند آقای خاتمی نبودند تا بجای مردم از هیئت حاکمه بخاطر جنایت های انجام شده عذر خواهی کند! نمی دانم ایشان کی این ملت را بحال خود خواهند گذاشت! بنظر می رسد آقای خاتمی با اینبار با ماسک شورای هماهنگی پنهانی بیانیه می دهند

  ما کشوری دیکتاتور خیز داریم. هر گروهی که بر سر کار بیاید ولو سبز هم باشد با شنیدن بوی نفت فیلش یاد هندوستان می کند و دیکتاتوری را آغاز خواهدکرد. در چنین کشوری اگر قرار باشد برای مبارزه با دیکتاتور به خیابان بیاییم باید هر روز خدا را در حال تظاهرات و درگیری های خیابانی باشیم!

  شما فرض کنید آن پانصد هزار نفری که در روز 25 بهمن بیرون آمده بود دست به اعتصاب زده بود, یعنی جنبش سبز تنها در شهر تهران پانصد هزرا نفر نیروی میدانی دارد و نیروهای نیمه فعال را خدا عالم است!. حال اگر این نیرو دست به اعتصاب زده بود با توجه به اینکه با اعتصاب یک نفر کار دو نفر دیگر هم می خوابدببینید چه نیروی عظیمی و با چه قدرت شگرفی وارد عرصه سیاسی ایران می شد. جنبش سبز دارای خطای استرتژیک است. هفته پیش نپال بودم چنان این مردم نپال با انجام اعتصابات برنامه ریزی شده و با چاشنی تظاهرات خیابانی قشنگ دولت نپال را بستوه می آوردند که من حظ کردم. ولی در ایران فقط تظاهرات پر هزینه را چسبدهاند و ول هم نمی کنند! جین شارپ می گوید بابا !آنچه در ایران انجام می گیرد جنگ نرم نیست! مردم ایران باید بسوی روش های نیرومند و کم هزینه مبارزات مدنی بروند و تظاهرات خیابانی نمی تواند تنها راهکار جنبش سبز باشد.
  آقایان توقع دارند که یک نفر بیاید و حقوق اعتصاب کنندگان را بدهد تا آنها مردم را دعوت به اعتصاب کنند!دریغ از یک روز اعتصاب عمومی که در طول این مدت مدید اعلام شده باشد. در عوض تهییج احساسی مردم وصدور بانیه های پر از آه ناله و شیون و نفرین در دستور کار بوده است. حالا هم که یک شورای بی نام و نشان تازه دارد دنبال دوران طلایی امام راحل می گردد!

 7. 9 شهرام ژوئن 1, 2011 در 2:03 ب.ظ.

  تو اونجا بودی و دیدی که نزدند؟ امیدوارم در قیامت هم همه جا با یزید همراه و همنشین باشی.

  • 10 ناشناس ژوئن 1, 2011 در 2:14 ب.ظ.

   تو گه خوردي كه اومدي اينجا نظر ميدي

  • 11 غلبیر ژوئن 1, 2011 در 2:38 ب.ظ.

   تو اونجا بودی و دیدی که زدند؟ پس چیه که میگند در مجلس یزید او را به لجن کشید با سخنانش؟ این یعنی اینکه به او اجازه دادند تا حرف بزند در حد زمانی قابل توجه بدون ترس از کتک خوردن

  • 12 AH1 ژوئن 2, 2011 در 11:12 ق.ظ.

   اگه قیامتی بود ( یکی از مسخره ترین تعابیر قرآن همین قیامت است ) من ترجیح می دهم با یزید باشم تا با تو و خامنه ای.

 8. 13 من ژوئن 1, 2011 در 2:11 ب.ظ.

  دكمه ارسال به فيس بوك بزار براي وبلاگت
  مجبورم به صورت نوت بزارمش روي ديوار فيس بوكم

 9. 16 دمکراسی ژوئن 1, 2011 در 2:23 ب.ظ.

  لعنت بر … ویزید که هر دو برای رسیدن به قدرت جان افراد دیگر را گرفتند
  لعنت بر …دین رواج خشونت و تباهی
  لعنت بر …. شهوت و کشتار انسانها

 10. 17 sourena ژوئن 1, 2011 در 2:25 ب.ظ.

  مرگت باد دیکتاتور

 11. 18 علی ژوئن 1, 2011 در 3:20 ب.ظ.

  این موضوع خیلی دردناکه و هرچی در وصفش گفته بشه کمه. ولی مطالعه شما درباره تاریخ عاشورا خیلی اندکه. تمام مواردی رو که گفتین برای بازماندگان امام حسین (علیه السلام) اتفاق افتاد. روزها بدنهای بی سر شهدا روی زمین بود و بسیاری فجایع دیگر که ذکرش در اینجا نیست. اتفاق امروز قابل بخشش نیست و لی بدونید هیچ واقعه ای در دنیا رو نمیشه با واقعه عاشورا مقایسه کرد.

  • 19 من ژوئن 1, 2011 در 4:46 ب.ظ.

   چرا نميشه مقايسه كرد؟
   نكات غيرقابل قياسش را ذكر كنيد لطفا

  • 20 AH1 ژوئن 2, 2011 در 11:28 ق.ظ.

   اتفاقا اطلاعات تو خیلی ضعیف است. داستان عاشورا و حسین خیلی ساده و روشن است و به دفعات در طول تاریخ اسلام اتفاق افتاده. یزید پسر معاویه قدرت را در دست داشت و حسین با او بیعت نکرد. در آن زمان دو راه پیش پای افراد بیشتر نبود : یا با خلیفه ( امیر المومنین ) بیعت می کردند و یا باید می جنگیدند. حسین بیعت نکرد و جنگید و کشته شد. تمامی این داستانها در رابطه با بستن آب بر روی اطرافیان حسین و دیگر داستانهای من درآوردی هم دروغ است. حسین و اطرافیانش که فاصله چندانی از فرات نداشته اند کافی بوده با آن همه علوم غیبی و الاهی که داشته یکی دو متر زمین را حفر می کردن تا به آب برسند. تازه مگر محمد در جنگ بدر آب را بر روی سپاهیان ابوسفیان نبست؟ بروید و تاریخ طبری را بخوانید تا متوجه شوید عثمان با چه قصاوتی توسط علی و یارانش کشته شد. سه روز تمام آب را بر روی او و خانواده اش بستند و سپس او ( عثمان ) و تمام خانواده اش را از زن و کودک به فجیع ترین وجه به قتل رسانیدند.

 12. 21 احمد ژوئن 1, 2011 در 4:04 ب.ظ.

  خدایا نمی شد به جای نایب امام زمان، نایب یزید رو حاکم به ما می کردی؟

 13. 22 حسین (ع) ژوئن 1, 2011 در 4:18 ب.ظ.

  آقا هرچی درباره ما گفتین غلطه، ما یه گهی خوردیم رفتیم کربلا تا شاید از این قدرت چیزی به ما بماسه. اون یزید ملعون هم قدرتو دو دستی چسبید و این بلاها را هر ما آورد. البته بد هم نشد ما 1400 سال سرگرم شدیم. اخه نمی دونین چقدر باحالا بشینی و نگاه کنی بعد 1400 سال ملت دارن تو سروکله خودشون و همدیگه میزنن. داستانهایی هم که درباره ما ساختن خیلی هیجان انگیز و سرگرم کننده است. از اون باحالتر این وبلاگهاست که در مورد ما یه چیزی می نویسن و بعد یه عده میان فحش کار میکنن. میگین نه! ببینین بعد از پست چقدر فحشهای سرگرم کننده حواله می کنن! البته خود اینهم از معجزات ماست که می تونیم فحشها را پیشگویی کنیم. حالا نوبت شماست. ما منتظر سرگرمی هستیم…

 14. 23 pedram ژوئن 1, 2011 در 4:56 ب.ظ.

  khamene i khode yazide
  oon moghe yazidam edea mikarde nayebe peyghambare
  ….
  ba khoondane in matlab be onbane ye shie geryam migire ke ye mosht adam be esme shie nabood kardan din ro

  • 24 AH1 ژوئن 2, 2011 در 11:08 ق.ظ.

   اشتباه می کنی . یزید خیلی خیلی انسان بهتری نسبت به خامنه ای بوده. متاسفانه اطلاعات شما محدود به گفته های یه مشت آخود شیعه هست. بهتر است بیشتر مطالعه منید.

 15. 25 یزدگرد ژوئن 1, 2011 در 6:41 ب.ظ.

  دنیا بازی های عجیبی دارد. پدر و پدر بزرگ هاله که به اصطلاح روشنفکر های آن دوران خود را می نامیدند در زیر عبای خمینی ای رفتند که در کتابش تحریرالوسیله نوشته بود با کودک شیرخوار می توان شهوت رانی با ران پا کرد. آیا آن پدر و پسر از افکار خمینی آگاهی نداشتند ؟ اگر آگاهی نداشتند چرا کورکورانه به دنبال فردی راه افتادند که هیچ آشنایی با افکارش ندارند ؟ آیا تعریف روشنفکر این است ؟ و اگر از افکار خمینی آگاهی داشتند ولی برای عوام فریبی او را گاندی جلوه دادند آیا گناه کار نیستند ؟ خمینی در زیر درخت سیب اگر شما را فریب داد رساله های خود را که مدت ها پیش نوشته بود ؟ از دید بنده یک جوان ایرانی ۲۹ ساله عزت الله و یدالله سحابی به علت همکاری در روی کار آوردن نظام جمهوری اسلامی شریک جرم در به نابود کشیدن کشور هستند چرا که به جای اتحاد با بختیار که از یاران مصدق و جبه ملی بود به پابوسی خمینی رفته و در زیز عبای او پنهان شدند. و در تابستان ۸۸ دیدیم که آقای سحابی به جوانانی که خواستار نابودی حکومت اسلامی بودند نصیحت می کردند که مبادا جمهوری اسلامی را به کنارافکنید. و آیا یدالله و عزت الله سر درمدار حزبی نبودند که ابراهیم یزدی ها در آن عضویت داشتند ؟ بنده از درگذشت هاله متاثر شدم چرا که گناه پدر و پدربزرگ را به پای بازماندگان نمی نویسند. ولی ای کاش سحابی ها زنده می ماندند تا در دادگاه بی طرف به اتهام جاده صاف کن دار و دسته خمینی و همراهی در سربه نیست کردن و به به نابودی کشاندن ایران محاکمه شوند. خواهش می کنم اگر مدعی دموکراسی هستید دیدگاه بنده را به عنوان یک جوان ایرانی حذف نکنید و اجازه دهید دیگران نقد کنند. شما فکر می کنید مردم ایران آنقدر بی سواد و عقب مانده هستند که امثال سحابی ها بازرگان ها و ابراهیم یزدی ها را سعی دارید به عنوان روشنفکر و مبارز آزادی به نسل جوان غالب کنید ؟ کدام مبارزه کدام آزادی ؟ خواهش می کنم با دلیل سخن بگویید. اکنون در سال ۱۳۹۰ تازی فراری خورشیدی هستیم نسبت به سال ۵۷ از نظر آزادی اخلاق علم دانش دینداری رفاه اقتصاد جایگاه جهانی در کجا هستیم ؟ آیا این روشنفکر نما ها ی امثال بازرگان و سحابی ها این آخوند های کراوات زده نبودند که حکومت اسلامی را نوید می دادند ؟ کتاب ترمودینامیک در قرآن بازرگان ؟ ننگ بر مردمی که چنین افرادی روشنفکر های آن باشند.جوانان امروز بیدارند و با کنار نهادن فرهنگ تحمیلی تازی و استوره سازی از راهزنان بیابانگرد تازی به آیین مهری گرویدند و با پاسداشت تاریخ باستانی شعار نه غزه نه لبنان سر می دهند. این یک دهن کجی بزرگ به امثال سحابی ها هست که یار نزدیکشان ابراهیم یزدی از بنیانگزاران جنبش اسلامی امل در لبنان است که با اغفال جوانان و فرار آنها به برون مرز در لبنان فلسطین و لیبی به آموزش چریکهای اسلامی و عرب پرداختند که همین چریک هابودند که در میدان زاله و سینما رکس به قتل و عام انسانهای بیگناه و نیروهای پلیس پرداختند. و از نقش ابراهیم یزدی در قتل و عام افسران ارتش و تسخیر سفارت آمریکا که چراغ سبزی بود به صدام برای حمله به ایران. ابراهیم یزدی شب قبل از اشغال سفارت آمریکا در مصر با برزینسکی دیدار کرد و به دستور آمریکا یزدی و رفسنجانی جنگ را ۸ سال ادامه دادند که رفسنجانی به پاس این خوش خدمتی از نماینده ریگان هدیه گرفت و سپس فردی که او را افشا کرده بود را به قتل رساند. بله خمینی مقصر نبود این بسیجی ها مقصر نیستند. خامنه ای و احمدی نزاد مقصر نیستند. مردم مقصر نیستند . مقصر این قشر پوسیده مغز شبه روشنفکری بود که به جای همکاری با بختیار به پابوس خمینی رفتند و ایران را به نابودی کشیدند. به امید آنکه ابراهیم یزدی و رفسنجانی زنده بمانند تا جوابگوی خیانت و قتل و عام میلیون ها ایرانی باشند. (اشاره به تلفات جنگی ایران و عراق که یزدی و رفسنجانی نقش اول در ادامه آن به مدت ۸ سال داشتند و به عنوان مشاور ارشد خمینی به پیر مرد بی سواد ۹۰ ساله رو به مرگ اطلاعات غلط می دادند) به امید آزادی ایران. یزدگرد

  • 26 غلبیر ژوئن 1, 2011 در 6:58 ب.ظ.

   دوست عزیز! ممنونم از نظر مفصل شما. نظرات را پاک نمی کنم مگر در آن توهیت و فحش باشد.
   درباره این پدر و پسر مرحوم و بقیه ای که گفتی باید بگم که دیکته ی ننوشته غلط ندارد. باید قبول کرد که توده ی عظیمی از پدران و مادران ما در انقلاب شرکت کردند و آقای خمینی را به عنوان رهبر کاریزمای خود برگزیدند.. سحابیها مگر پیش بین بودند تا از آینده خبر داشته باشند؟ در قضاوت منصف باشیم

 16. 27 یزدگرد ژوئن 1, 2011 در 8:34 ب.ظ.

  سپاس از اینکه دیدگاه بنده را انعکاس دادید.

  حرف شما درست است که توده عظیمی از مردم در آن شرکت کردند.
  اما چند نکنه قابل بررسی هست

  ۱- نقش رسانه های بیگانه در تحریک و شکل دهی افکار عمومی.
  دروغ پردازی و شایعه پراکنی رادیو بی بی سی
  دادن آمار های بسیار غلو شده.
  آیا اگر حقیقت به مردم گفته می شد که آتش سوزی سینما رکس کار گروه های اسلامی طرفدار خمینی هست آیا مردم باز هم در این انقلاب شرکت می کردند ؟ به خصوص آبادانی هایی که به خاطر شرکت نفت شرایط خوبی داشتند ؟

  ۲- دروغ پردازی به اصطلاح رهبران آزادیخواه
  در نوشته اخیر اکبر گنجی ایشان اعتراف می کنند که چگونه هر حادثه و مرگ طبیعی را به ساواک نسبت می دادند.

  ۳- حرف شما درست که مردم پدران و مادران ما و …
  اما پدر من و شما ادعای روشنفکری و مبارزه سیاسی نکرده بودند ؟
  از زمان قاجار که فقط ۱ درصد مردم سواد داشتند تعداد با سوادها تازه به ۵۰ درصد رسیده بود. پس در کشوری که هنوز عده زیادی در فقر فرهنگی به سر می برند وظیفه روشنفکرها سنگین می شود.
  مردم می گویند اگر جلوی کتاب خمینی گرفته نمی شد مردم از افکار خمینی آگاه می شدند. پرسش من این است که چگونه این جمعیت به اصطلاح مبارز جزوات کمونیستی مارکسیستی انقلاب کوبا و مصر را می توانست تهیه کند ولی رساله خمینی را نمی توانست ؟

  به هیچ عنوان نمی توان قبول کرد که امثال بازرگان ها و سحابی ها با آن همه ادعای روشنفکری و مبارزه از افکار خمینی آگاهی نداشتند. جدا از رساله های خمینی در خرداد ۴۲ خمینی به دادن حق رای به بانوان اعتراض کرد و از اینکه زنان تشویق به حضور فعال در جامعه می شوند مخالفت کرد. آیا نقش این روشنفکر های اروپا رفته را می توان همطراز با یک روستایی زحمتکش دانست ؟
  امثال سحابی ها و یزدی ها کراوات زده جلوی دوربین رسانه های خارجی به عوام فریبی می پرداختند. آیا پدر و مادر من و شما در رسانه های خارجی برای خمینی فرش قرمز پهن کردند ؟ منظور من دولت موقت بازرگان نهضت آزادی و ملی مذهبی ها هست.

  ۴- ادعای پوچ و دروغین دولتهای غربی در مورد آزادی و حقوق بشر.
  می گفتند در ایران آزادی سیاسی نیست .
  اما از آزادی و حقوق بشر در عربستان حرف نمی زدند.
  در سال ۲۰۱۱ در عربستان زنان هنوز حق رانندگی ندارند !
  آن وقت به ایران گیر می دادند که چرا جاسوس های شوروی را زندانی می کنید. در روز روشن بحرین کلی آدم می کشه ولی صدای حقوق بشر از غربیا بلند نمی شود. یا همین سوریه. مگه سوریه با لیبی چه فرقی داره ؟ چرا ناتو رفته توی لیبی ؟ پس سوریه و بحرین چی ؟

  ۵- در سال ۵۶ شرکت نفت ایران از شرکتهای نفتی شوران و شل جلو زد و پر در آمدترین شرکت نفتی جهان شد. ایران ۳۰ سال پیش قرار بود با تکنولوزی زیمنس آلمان و اسراییل صاحب انرزی هسته ای بشه تا بتونه برق لازم برای پالایشگاه های جدید رو تامین کنه و دانشجوها برای تحصیل در رشته هسته ای به خارج با بورس فرستاده می شدند.
  ایران قرار بود که فروش نفت خام را متوقف کنه و در عوض فرآورده ها و مشتقات نفتی رو بفروشه. از لاستیک تا لوازم آرایش همه از نفت درست می شه و ما هنوز یک پالایشگاه جدید نداریم بعد از ۳۰ سال و بنزین رو هم باید وارد کنیم.

  حال پیدا کنید پرتقال فروش را.
  ترکیه امارات چین کره جنوبی در ۳۰ سال پیش کجا بودند ؟ ما کجا بودیم ؟ آنها کجا هستند ؟ ما کجاییم ؟
  تخت جمشید زنگ زد. دریاچه ارومیه و زاینده رود خشک شد.
  فرهنگ و اخلاق در جامعه متلاشی شده. این همه جنایت کسی صداش در نمیاد.

  ایران ۳۱ سال هست که نابود شده.

  چرا هنوز آثار ویرانی در خرمشهر و خوزستان هست ؟

  این ها ایران رو اشغال کردند و ۳۱ سال تمام کشتند چپاول کردند.
  خود حسن عباسی در یک سخنرانی گفت در پایان دوران پهلوی در ذخیره ارزی کشور ۳۰ میلیارد دلار پول بوده. این پول چه شد ؟ ۸ سال جنگ ….

  دلمون رو به یه الله اکبر و دوران طلایی خوش کردیم.

  این همه درد و دل کردم ولی نمیتوانم اشتباه افرادی به اصطلاح دانشگاه رفته اروپا رفته به اصطلاح روشنفکر و مدعی آزادی را با اشتباه یک فرد عامی کم سواد یکی دانست.

  چرچیل درست گفت. در مورد ایران. چیزی که ایران را به نابودی کشید دو دسته بودند.
  ۱- اکثریت نادان
  ۲- اقلیت خاین

  گیرم که پدر و مادر من و آن توده در دسته اکثریت نادان بودند.
  آن روشنفکرهایی که ادعایشان گوش فلک را کر کرده بود که نادان نبودند ؟ آیا اقلیت خاین خواندن آنها گزافه گویی هست ؟

  در پایان پوزش می خواهم که در درگذشت هاله گرامی این مسایل را مطرح کردم. اما مگر خون هاله از خون میلیونها ایرانی ای که به دست حکومت اسلامی مستقیم و یا غیر مستقیم به قتل و نابودی رسیدند رنگین تر است ؟

  چرا سحابی به جوانان نصیحت کرد که انقلاب نکنید مبادا که جمهوری اسلامی فروپاشیده و نابود شود ؟ آیا اینهمه جنایت و چپاول را ندیده بود ؟

  دنیا دار مکافات است.

  ای کشته که را کشتی که ….

  • 28 غلبیر ژوئن 2, 2011 در 4:51 ق.ظ.

   1- در تحلیل نقش سیاسیون ملی مذهبی در سال 57 و همراهی آنها با آقای خمینی باید دید تاریخی داشت و شرایط آن موقع را هم در نظر گرفت . آنها پس از سالها مبارزه و زندان در دوران اختناق پس از کودتا علیه مصدق، به این جمع بندی رسیده بودن که به هر حال آقای خمینی و نظام آینده ی ادعایی او بهتر از وضعیت دوران محمدرضا خواهد بود.
   شاید بتوان با ضرس قاطع گفت که بازرگان و بقیه دوستانش گول حرفهای دموکرات مآب آقای خمینی در زیر درخت سیب روستای نوفل لوشاتو را خوردند. آنها زمانی به افکار «طبقه پرست روحانی گرا» نظام جدید پی بردند که دیگر دیر شده بود. مصاحبه تازه انتشار یافته ی مرحوم عزت سحابی را در این مورد ببین حاوی نکات بسیار مهمی است. اینجار را ببین:

   2- فروپاشی سیاسی و اجتماعی در حال حاضر زمینه ی گسترده ای یافته است. از اقتصاد و صنعت تا آثار باستانی و محیط زیست و .. اینها به هم وابسته اند
   3- من هم با سحابی موافقم که چاره تغییر در ایران انقلاب نیست. انقلاب در ایران، مانند مصر نخواهد بود. مانند لیبی خواهد شد! به راستی چند درصد از مردم آماده مشارکت در چنینن انقلاب پرهزینه ای هستند که هم مملکت را نابود خواهد کرد و هم همین حداقلها را از دست مردم خواهد گرفت؟
   سحابیها و … مصیبتهایی بر این مملکت دیه اند که خیلی بیش تر از غارت بشکه های نفت است ولی جمع بندی تاریخی و حس میهن دوستی آنها این را می گوید که راه تغییر در ایران مبارزه مسالمت آمیر با تکیه بر آگاهی مردم است.
   امروز نوشته ی خوبی از گنجی درباره عزت سحابی منتشر شده:
   http://www.roozonline.com/persian/opinion/opinion-article/archive/2011/june/01/article/-f0a591d067.html
   او در جایی از این نوشته می نویسد: «یکی از مهمترین مشغله های ذهنی و مبارزاتی او ( عزت سحابی)، مسأله ی حفظ تمامیت ارضی ایران و استقلال اش (عدم دخالت دول خارجی در تصمیم گیری های زمامداران حاکم بر کشور) بود. اگر مجبور به انتخاب میان حفظ تمامیت ارضی و استقلال ملی از یک سو و مبارزه ی با استبداد از سوی دیگر می شد، حاضر بود دومی را فدای اولی کند»

   موفق باشید

 17. 29 مها ژوئن 1, 2011 در 8:40 ب.ظ.

  سلام به همه.هموطن تا موقعی که دین و مذهب بخواهد در همه امور زندگیمان حکمرانی کند نتیجه اش این میشود که مثه سگ و گربه در سایه نفاق به جون هم بیفتیم و نتیجه اش این شود که به نظرات همدیگه گه خوردی و امثالهم بگوییم.واقعا مثالی دیگر نبود که پای امام حسین و یزید رو وسط کشیدین؟نیازی به این چیزها هست که بخواهیم ظلم موجود را به تصویر بکشیم؟آیا هنوز روشن نشده که حسین ویزید ابزاری بودند که در این سی سال مارا به تفرقه بیشتر بیندازند؟فکر کنید فکر کنید شاید روزی باهم متحد شدیم وآن روز است که ما هم میتوانیم اعتصاب یا قیام کنیم.ملتی که با حسین و یزید 1400 سال پیش گول عدو را بخورند آیا چیزی بیش از این انتظار است؟بیایید با هم متحد شویم علیه ظلم وظالم.بیایید همدیگر را دوست بداریم.بیایید بر خلاف میلشان در هر پست و مقامی که هستیم از همین فردا با هم مهربان باشیم.به نظرم تنها راه فعلی مبارزه همین باشد.بیایید از همین فردا در رانندگیمان گذشت داشته باشیم!!!!!

  • 30 غلبیر ژوئن 2, 2011 در 4:38 ق.ظ.

   این مطلب برای آن بود که نشان دهیم اینها درد دین و آزادگی و انسانیت ندارند. برای اینها دین و امام حسین فقط بازیچه است و عاملی برای استفاده ی ابزاری از احساسات مذهبی مردم و گرنه ابعاد عاشورا با این مسئله نه قابل قیاس است و نه قابل مقایسه.

 18. 31 س. ن. آ (علي) ژوئن 1, 2011 در 10:50 ب.ظ.

  كساني كه پس از مشاهدهء اين همه قصاوت باز هم سنگ اين دجال آدم خوار را به سينه مي زنند قطعآ يا آن قدر حرام خورده اند كه كلا خر شده اند يا از ابتدا مغز خر در كلهء آدمي داشته اند.

 19. 32 AH1 ژوئن 2, 2011 در 8:38 ق.ظ.

  اون آخوندهای … که برای مردن یه عربی 1400 سال پیش به دست یه مشت عرب دیگه ( که تازه دروغ هم هست )… خودشون را پاره می کنند ، کجا هستند که ببینن امروز در قرن 21 دختر کسی را که در تشییع جنازه پدرش شرکت کرده بوده را جلو چشم همه می کشن و صدای این آخوندهای مسلمون … هم در نمی آید. ….

 20. 33 hossein ژوئن 2, 2011 در 9:30 ق.ظ.

  واقعا كه …. مثل شما مي توانند با اوليا خدا چنين كنند و اين بحث هاي مسخره را براي توهين به دين و عقايد مسلمانان راه بياندازند….

  • 34 AH1 ژوئن 2, 2011 در 11:03 ق.ظ.

   پسر خوب ، بهتر است قبل از کلی گویی کمی فکر کنی

   1 اولیای خدا – این اولیای خدا کیا هستند؟ منظورت محمد و علی و حسن و حسین و . . . هست؟

   2 بحث های مسخره – کجای این بحثها مسخره هست؟ اینکه مستندات خود مسلمین رو جلوی چشماشون می گذارند؟

   3 توهین به دین و عقاید مسلمین – به کجای دین و عقاید مسلمین ( شیعه ) توهین شده؟ اینکه یزید با زینب و دیگر دور و بریهای حسین چگونه رفتار کرده توهین هست؟ یا اینکه تو قرآن ( سوره نساء ) به مردها گفته شده با زنان هر گونه که خواستید رفتار کنید و اگر لازم بود آنها را کتک بزنید؟ تازه مگر همین مسلمین ( شیعه ) به دیگر مسلمین ( سنی ) و یا ادیان دیگر و یا کسانی که به دین و خدا اعتقادی ندارند توهین نمی کنند؟

 21. 35 AH1 ژوئن 2, 2011 در 10:50 ق.ظ.

  تاریخ طبری را برید و بخوندد. همین امام دومشون حسن وقتی می خواسته با معاویه ( که بزرگ ترین دشمن شیعیان در طول تاریخ حساب میشه ) بیعت کنه، چند تا شرط می گزارد. به معاویه می گه مقدار زیادی پول می خواد، که معاویه بهش میده. میگه خراج می خواهد، که معاویه خراج قسمت هایی از ایران رو بهش می ده ( مثل قسمتهایی از استا ن فارس و شهرهای فسا و داراب و . . . حال فکرش رو بکنید مردم این مناطق چه زجری کشیدن ) . و در آخر به معاویه می گه به پدرم علی هم فحش نده ( چون در زمان معاویه و تا آخر دوران بنی امیه بعد از نماز همین جوری که الان بعد از نماز مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافق و . . . می گن، به علی فحش می دادند ) ، جالب اینجا است که معاویه این شرطش رو قبول نمی کنه و تا 200 سال دوران بنی امیه همیشه به علی فحش می دادند و حسن با این وجود با معاویه بیعت می کنه. یعنی به باباش فحش می دادند و با این حال باز قبول می کنه که پول و ثروت رو بگیره و حرفی هم نزنه. امام دوم شیعیان یه همچین موجودی هست حالا فکرش رو بکنید بقیشون چی هستن. باور کنید تمام همین آخوندها اگر پاش بیافته حاضر هستن شرت ننشون رو هم بفروشند.

 22. 36 AH1 ژوئن 2, 2011 در 11:35 ق.ظ.

  اسلام یک کثافت به تمام معنی هست. می دونید اسلام چی می گه؟ می گه شما انسانها نمی خواد فکر کنید، شما اصلا نباید فکر کنید، چون خدا فکر کرده و همه اون فکرها رو هم به محمد گفته، محمد هم به علی گفته، علی هم به حسن و حسین و بگیر بیا تا آخر تا برسی به مهدی . مهدی هم به نایب بر حقش می گه و شما باید مثل یه مشت ابله احمق که هیچ قدرت فکر کردنی ندارید هرچی ولی فقیه می گه رو انجام بدید تا ولی فقیه و بقیه دور و بریهای مفت خورش در ناز و نعمت زندگی کثیفشون رو بکنند. در اسلام هر چی که شما دارید مال ولی فقیه است . جان، مال، زن، بچه، پول، . . . همه مال ولی فقیه است و اون هر وقت اراده کنه می تواند همه آنها را از شما بگیرد. فقط کافیه این کتابشون قرآن رو بخونید و بفهمید ( البته نه با ترجمه های جمهوری اسلامی ) ، پر از تناقض و جفنگیات است. پر از دعوت به کشتار و کتک و شکنجه و . . . است. یک مسلمان واقعی، یک موجود بی عقل و مغز و مسخ شده است. راه رهایی این است که بفهمیم تقریبا تمام مشکلات مملکتمون و منطقه و حتی بسیاری از مشکلات دنیا از همین اسلام کثیف هست. باید سعی کنیم پیش از هر کاری اول از دست این سرطان خود را نجات دهیم.

 23. 37 Ramin ژوئن 2, 2011 در 12:48 ب.ظ.

  Ramin

  ‫دیگر از لیلی و مجنون دم نزن جان من آرامشم بر هم نزن

  ‫آریایی قدری از میهن بگو از اهورا و ز اهریمن بگو

  ‫روزگاری خاک ایران پاک بود خالی از رندان سینه چاک بود

  ‫ناگهان خمینی این قداره بند در پناه دین وایمان و چرند

  ‫قصد بر ملک کیانی وای نه این همه بد زندگانی وای نه

  ‫آریایی خاک ایران را چه شد آن همه گردان و شیران را چه شد

  ‫آریایی سر زمینت خوار شد مشگلات و درد ها بسیار شد

  ‫داد زد ایران چه آمد بر سرم من که خود زین یاوه گویان بهترم

  آریایی ذره ای غیرت کجاست نام تو از نام نامردان جداست

  ‫آریایی دشمنت نابود باد آنچه می خواهی که باشد بود باد


 24. 38 حسین (ع) ژوئن 2, 2011 در 3:27 ب.ظ.

  یادم میاد تو دشت کربلا یه شب به همه گفتم هرکی می خواد برگرده همین امشب خیمه ها را ترک کنه. تا صبح منتظر شدم یکی بیاد … ولی هیچکس نیومد. ماهم که جلو زنو بچه نمی تونستیم …

 25. 39 آبرادات ژوئن 3, 2011 در 1:01 ب.ظ.

  دوستان:
  تعداد کتابهای کتابخانه آبرادات به 214 رسیده است و ما هر روز بر تعداد آن می افزاییم. برای دانلود این کتابها هیچ نوع محدودیتی یا توقع مالی وجود ندارد. از این گنجینه استفاده کنید و بدوستا نتان هم خبر بدهید. فقط یک جامعه فرهیخته قادر به دست آوردن و نگه داشتن آزادی است
  http://www.abradat.com
  آبرادات

 26. 40 Babak ژوئن 8, 2011 در 7:09 ق.ظ.

  این همه مردم به عنوان پیغمبر و امام آمده اند. همه به قول خودشان با خدا ارتباط داشتند. بنظر شما تعجب آور نیست که همه اختراعات موجود را این بی دینان و لامذهبان کشف کرده اند؟ آخوند های مفت خور و ک…… هر چه اراجیف و دروغ که فکر کنید به خورد پدران و اجداد ما داده اند. در بیش از ٦ جا در قرآن گفته شده که زمین صافه و خورشید و ماه به دور زمین می چرخد . خداوند آسمان را نگهداشته که به زمین نافتد. این کلام خداست که تمام دنیا را آفریده ولی یک مرتبه یادش رفته که زمین گرد است نه صاف و سایر اراجیف. اگر خواستید نام سوره و آیه ها را مینویسم . حالا ممکنه یک آخوند مفتخور دروغگوی کثافت ک بیاد و چرت و پرت تحویل ما بدهد. هموطنان موقع بیدار شدنه سعی کنیم هر کدام چند نفر از هموطنان خود را آگاه کنیم . در این راه هیچ چیز بهتر از خواندن قرآن ترجمه مهدی الهی قمشه ای نیست. آخر کلام بنده اینکه وقتی یک بچه ١١ تا ١٣ ساله برای آخوند شدن به حوزه میرود، همه را از دم سوراخ سوراخ میکنند حالا یکی از اینها ممکنه خاتمی باشه و دیگری ممکنه خمینی باشه و آن یکی ممکنه خامنه ای ، این است که همه با کمال پر رویی دروغ میگویندو از رو هم نمی روند چرا که رویشان زیاد از حد تصور شما باز شده. درود بر هموطنان عزیزم.

 27. 41 علی ژوئن 8, 2011 در 12:30 ب.ظ.

  سلام
  دوستانی که برای نشان دادن عصبانیت و تنفر خود از حکومت حاضر یا از فرد خاصی متوسل به کوبیدن و به لجن کشیدن عقاید طرف مقابل می شوند راه درستی را در پیش نگرفته اند. این عقاید، افکار و نظرات فی نفسه اشکال و ایرادی ندارند. بلکه اشکال در نحوه رفتار آنان و عمل به این عقاید است. دین را از روی حق باید شناخت نه از روی افراد. ابتدا حق را بیابید و بشناسید و از روی آن به شناخت دین و افراد بروید. بارزترین نمونه آن همین افرادی که به اسم دین آنرا لجن مال کرده و تصویری از دین ارایه داده اند که همگان را از خدا و پیغمبر رویگردان کرده اند.
  بیایید با عقل و منطق فکر کنیم. اگر خدا و پیغمبر و دین و امام و بهشت و جهنم و … همگی دروغ باشند و تنها همین دنیا باشد و آخرتی در کار نباشد کسانیکه این مطالب را باور داشتند و به آن عمل کردند فقط در این دنیا و در طول مدت زندگی کوتاهشان، خود را به زحمت انداخته اند و در زندگیشان به خودشان سختی داده اند. ولی اگر تمام این حرفها درست باشد و ما تا ابد و در زنگی پس از مرگ باید جوابگوی اعمالمان باشیم آنوقت چه کسانی ضرر کرده اند؟ اگر فقط احتمال دهید که این حرفها درست باشند عقل حکم میکند که محتاط باشیم و یک زندگی ابدی را با فحش و توهین و بی اعتقادی، به زندگی کوتاه این دنیا نفروشیم.
  ضمنا اگر کسی مایل به مطالعه در مورد تاریخ عاشورا است و در پی کشف حقیقت باشد، کتبی را پیشنهاد کنم.

  • 42 AH1 ژوئن 8, 2011 در 7:26 ب.ظ.

   کاملا با شما مخالف هستم. من معتقد هستم عملکرد جمهوری اسلامی نیست که باعث تنفر عده زیادی از مردم نسبت به اسلام و مسلمین شده بلکه معتقد هستم این اسلام است که مایه اصلی به وجود آمدن نظامهای تنفر انگیزی مانند جمهوری اسلامی است. این یک دروغ بزرگ بوده و هست که بسیاری برای عوام فریبی تمام مشکلات اسلام را به حکومتهای مدعی اسلامی بودن مرتبط می دانسته اند، در صورتی که مشکل اصلی خود اسلام متحجر ، خشونت طلب ، پر از دروغ و تناقضات آشکار، غیر منطقی ، . . . است که باعث به وجود آمدن حکومتهایی و گروهایی مانند جمهوری اسلامی ، طالبان ، القاعده ، و بسیاری از حکومتهای دیکتاتوری و زورگوی موجود در دنیای اسلام شده است.


 1. 1 خاکسپاری اجباری شهید هاله سحابی از ترس افشای بیشتر این جنایت « پل سبــــــــــــــــــــــــــــــــز چــــــــــــــــــــــــــــو دنبالک در ژوئن 1, 2011 در 2:01 ب.ظ.
 2. 2 زنده باد یزید! (via غلبیر) « Tohirow's Blog دنبالک در ژوئن 1, 2011 در 3:57 ب.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s