قابل توجه صدا و سیما: نام همه متهمان تجاوز خمینی شهر، اسلامی یا عربی است!

مطابق دستورالعمل صدا و سیما، در سریالهای تلویزیونی برای افراد خوب، نامهای مذهبی (عربی- اسلامی) انتخاب می شود و برای متهمان و خلافکاران اسامی اصیل ایرانی! اما واقعیت آن است که به دلیل فراوانی نامهای عربی- اسلامی در بین ایرانیان، بیش از 95 درصد خلافکاران و متهمان واقعی دستگیر شده توسط نیروی انتظامی دارای اسامی عربی-اسلامی هستند.

آماری که در شهرهای کوچک و سنتی تر به 100 درصد نیز می رسد.. مثلا تمام متهمان پرونده خمینی شهر، دارای نام عربی- اسلامی هستند. در فهرست منتشره از متهمان این پرونده، یک بار نام پیامبر (محمد)، دو بار نام امامان (علی، جواد، هادی)، دو بار نام فرزندان امام (عباس و علی اصغر) دیده می شوند و بقیه نامهای عربی اند: سعید، حمید، منصور، ماشالله…

خودتان قضاوت کنید:

1- عباس ساداتیان فرزند علی اصغر
2- ماشا اله ساداتیان فرزند علی اصغر
3- علی اصغر عسگری فرزند خدابخش

4- جواد روح الهی فرزند احمد رضا
5- سعید مختاری فرزند رجبعلی
6- علی صمدی فرزند حسین

7- محمد عابدی فرزند غلام
8- سیدهادی نوربخش فرزند سیدقاسم
9- حمید نظریان فرزند نعمت اله
10-منصور پناهی فرزند محمد رضا
11- سعید م سابقه دار

نام متهمان ردیف 12 تا 15 اعلام نشده است…

توضیح تکمیلی: … به دلیل فراوانی نامهای مذهبی در ایران، نام درصد قریب به اتفاق محکومان دادگاهها هم  مذهبی است. بنابراین صدا و سیما حق ندارد «تنها » نامهای ایرانی را برای شخصیتهای منفی سریالها و فیلمهای خود انتخاب کند.. منظور نویسنده همچنین آن نیست که هر کسی نام مذهبی یا عربی دارد لزوما خلافکار است. مقصود آن بوده که خلافکار هم ممکن است نام مذهبی داشته باشد و هم نام ایرانی. که البته فراوانی نام مذهبی در بین محکومان، به دلیل فروانی نامگذاری آنها بیشتر است و این نسبت باید در برنامه سازیهای صدا و سیما رعایت شود

برخی از کامنتهای کاربران بالاترین که به مقصود من نزدیک بوده اند:

1- … صدا و سیما سعی کرده همه افراد خوب رو با اسم عربی و اسلامی نشون بده (آیا واقعا کسی برای این مدرک می خواد؟) و افراد گاد فادر و پولدار و خلافکار رو جمشید خان و اردشیر و غیره (کسی مدرک می خواد؟) حقیقت این است که اسم و خلافکار بودن به هم هیچ ربطی نداره، کما اینکه مشاهده کردیم در این پرونده ی تجاوز هم اینگونه بود (از کامنتهای  بالاترین)

2- … سياست‌گذاران خر صدا و سيما (و سينما) مردم رو مثل خودشون خر فرض مي‌كردن و به فيلم‌نامه نويس‌ها و كارگردان‌هاي بي‌بته ديكته ميكردن اسامي شخصيت‌هاي منفي رو ايراني بذارن و اسامي شخصيت‌هاي مثبت رو اسلامي-عربي. دروغي در حد ماشين لباسشوئي و با همان ميزان وقاحت و خر فرض كردن مخاطب (از کامنتهای  بالاترین)

3- … دقت کن ایشون نمیگن و ادعا نمیکنن که :» 95 درصد خلاف کارها اسامی مذهبی دارن پس یا خودشون یا خونوادشون مذهبی بودن پس مذهبی بودن سبب خلافکاری میشه!!» نویسنده فقط گله کرده که چرا چیزی که صدا و سیما میخاد به مردم القا کنه (اینکه اکثر خلافکارا اسامی غیر مذهبی دارن) دقیقا خلاف اون چیزی هست که تو جامعه جریان داره. همین نه بیشتر

4- … حرف نویسنده مطلب اینه که در حالیکه سیاست دولت در رسانه هاش اینه که به مخاطب القا کنه که اکثر خلافکارا اسامی غیر مذهبی و عمدتا ملی دارن پس بی دین هستند پس بی دینی منجر به خلافکاری میشه حقیقت جامعه غیر از اینه و بعنوان مثال متهمین حادثه خمینی شهر رو مثال زده. همین….

لینک این مطلب در بالاترین

12 Responses to “قابل توجه صدا و سیما: نام همه متهمان تجاوز خمینی شهر، اسلامی یا عربی است!”


 1. 1 ناشناس اوت 12, 2011 در 4:46 ب.ظ.

  چه ربطی به اسم داره مرتیکه احمق
  خوب معلومه علتش اینه که بیش از نود درصد اسم ها اسلامی عربیه

  • 2 غلبیر اوت 12, 2011 در 9:28 ب.ظ.

   متن را یک بار دیگر بخوان زرنگ!
   «مطابق دستورالعمل صدا و سیما، در سریالهای تلویزیونی برای افراد خوب، نامهای مذهبی (عربی- اسلامی) انتخاب می شود و برای متهمان و خلافکاران اسامی اصیل ایرانی! اما واقعیت آن است که به دلیل فراوانی نامهای عربی- اسلامی در بین ایرانیان، بیش از 95 درصد خلافکاران و متهمان واقعی دستگیر شده توسط نیروی انتظامی دارای اسامی عربی-اسلامی هستند. »

   خودم به این اشاره کرده ام که بیشتر اسمها اسلامیه. اما چرا بخشنامه داده اند که نام خلافکارها در فیلمها نباید مدهبی و اسلامی باشد؟

 2. 3 طنا ز اوت 12, 2011 در 5:00 ب.ظ.

  خوشم اومد. وقعت برای این ها البته تلخه. ولی یادش بخیر چند وقت پیش اسم یه خلافکار وا نقشه منفی فیلم رو گذشته بودن کوروش کبیری. در حالی که کوروش کبیر تو دنیا بزرگترین حامی حقوق بشر.

 3. 4 کاوه اهنگر اوت 12, 2011 در 5:09 ب.ظ.

  در سناریو تازه حکومت فرقی نمیکند ضارب و مضروب فدا شوند اصل بر ایجاد وحشت و ارعاب در جامعه است ضمنا این بدبختها از قبل توسط نیروهای حرفه ای فریب خورده اند و بعنوان دست اویز وارد معرکه شده اند پس انهایی که اپتدا بعنوان نیروی پلیس لباس شخصی درب باغ را زده اند کجا هستند و چرا دستگیر نشده اند البته این جریانات و ترفندهای حکومت از نظر مردم کاملا لو رفته اند اما فعلا زور اسلحه مانع حرکت و افشگری مردم شده است و انهم دیری نخواهد پایید و در دادگاه عدالت ولی فقیه و گرگهای هار تحت امرش مجبور به اعتراف خواهند شد ضمنا در هیچ جرمی به نوع نام مجرم انهم در حکومتهای دیکتاتوری توجهی نمیشود چرا که در این نوع حکومتها انچه برای حاکمان مهم است بقاست خودی و غیر خودی را فدا میکند.

 4. 5 hamoon اوت 12, 2011 در 5:27 ب.ظ.

  خاک بر سرت با این تحلیل مسخره.

 5. 6 ساغر تهی اوت 12, 2011 در 5:51 ب.ظ.

  کاش به این هم اشاره میکردید که کارگردانان؟الته منهای چند کارگردان نداریم در همه فیلم هایشان که مربوط ایرانیانخارج کشور که وطن پرست وغیر جیره خوار وکسانیکه 99 در صدشان نخواسته اند زیر بار زور بروند در این کشورها هستند واکتریت غریب به اتفاق نیز فرزندانی به مراتب بهتر ودرستکارتر از ایرانیان ریش وپشم دار داخل کشور پرورده اند یا با ایدز به ایران برگشته اند یا زبانشان کج است یا ساده لوح واحمقند نشان داده میشوند در حالیکه فرزندان همین کارگردانان وسناریو نویس ها یا شیشه ای اند یا اعتیادی دیگر دارند یا اغلب در فساد جنسی غرق اند دختران خارجه نشین به مراتب سالم تر از دختران همین آقاین هستند بسیار بسیار را میشناسم که هنوز به همه اصول اخلاقی وفرهنگی ایرانی خود پای بندند منهای کودکان رشد یافته در آمریکا ایرانیان اروپا نشین فرزندانشان را نیز با زبان مادری خوب آشنا کرده اند ودر رسانه ها میبینم که جوانسالان خوب حرف میزنند گرچه کمی با لهجه .این استفاده از نامهای اصیل ایرانی برای خلافکاران را شاید من از اولین نفرهایی بودم که در آغاز آمدن جام غم به آن اشاره کردم واما مردم عادی ایران چه با نام عربی چه ایران ینوعی مبارزه منفی را با آقایان در عمل پیش میبرند واگر سعی بر مدرن زندگی کردن دارند دقیقا درست عمل میکنند زیرا حاکمین متعلق به عصر حجر اند

 6. 7 Payman Jahanbin اوت 12, 2011 در 9:12 ب.ظ.

  Is Pope a Catholic?These animals are the children of Khomeini ,they have studied in Khamenei, s school of criminal thought ,What do you expect ?a human being? impossible

 7. 8 parsa اوت 12, 2011 در 9:50 ب.ظ.

  من خوشحال هستم از شما اقا یا خانمی که اینقدر تیز هوش هستید و اصل مطلب رواز یک اتفاقی که برای خیلی ها ساده است کشف کردید رژیم سالهای طولانی است که برای از بین بردن ایران و ایرانی از هر ابزاری استفاده کرده و میکند نمایش نامهای زیبا و شیک ایرانی در فضاهایی که جز زشتی از ان چیزی در ذهنها به تصویر کشیده نمی شودهم یکی از ابزارهایی است که گرسنه چشمان بی شرم دروغ گوبه وفور از ان استفاده میکنند.
  البته جای نگرانی نیست با وجود زنان و مردان تیز هوش وسرعت گرفتن عصر بلوغ فکری انسانها ه حیله و مکری بی نتیجه خواهد بود.
  جاودانه است انسانیت

 8. 9 سیما اوت 13, 2011 در 2:30 ق.ظ.

  بیشتر نفرات برتر کنکور هم اسمهای ایرانی‌ دارند.تا کور شود….

 9. 10 ناشناس اوت 13, 2011 در 9:36 ق.ظ.

  ahmagh oon pedarete ,ghoroomsaghe arab parast

 10. 11 hamoon اوت 13, 2011 در 10:04 ق.ظ.

  احمقها به همه چیز نگاهی نژادپرستانه دارند.

 11. 12 ناشناس اکتبر 17, 2011 در 1:09 ق.ظ.

  سپاس از نویسنده این نوشته


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s